Redzes pārbaude tieši pie speciālista

Acu ārsts tad ir viens no tiem speciālistiem, kas tiešām būtu jāapmeklē reizi gadā. Mazuļiem, kā piemēram, acu ārsts jau ir obligāts, turklāt ir skolas, kur speciālists tiešām var atbraukt uz pašu mācību vietu. Mēs, bez šaubām, vēlamies, lai mūsu acis pārbaudītu profesionālis, kurš tad varēs ieraudzīt arī mazāko problēmu. Regulāra redzes pārbaude ļauj diagnosticēt novirzes to sākuma stadijā, tādā veidā tiešām var izvairīties no veselības problēmām. Kā labāk atrast speciālistu un uz ko tieši vērst savu uzmanību, centīsimies uzzināt turpmāk. Var apskatīties uzņēmuma mājaslapā, kā arī zemāk rakstā!

Ar ko atšķiras redzes ārstu specialitātes?

Tad kādi būtu redzes speciālisti? Agrāk bija viens ārsts okulists, pie kura arī devāmies pārbaudīt acu asumu, šodien redzes ārsti pilda konkrētas darbības, atbilstoši savai specialitātei. Optometrists ir speciālists, kas strādā ar acu slimībām un kam ir ārstniecības personas sertifikāts atbilstoši savai kvalifikācijai, kas jāatjauno ik pēc pieciem gadiem. Šis ārsts skatās pamata problēmas, kad tiks izdarīta redzes pārbaude, strādājot gan ar redzi, kā arī ar pašu acs orgānu. Optometrists var arī nozīmēt arī koriģējošās brilles un lēcas. Bet, kad tiks konstatētas slimības, optometrists pacientu nosūta uz ārstēšanu. Šādu ārstēšanu īsteno oftalmologs acu ārsts. Oftalmologs – okulists, kura pienākumos tiek iekļauta redzes pārbaude, diagnostika un ārstēšana, preparātu nozīmēšana, un eksistē tāda veida oftalmologi, kuri veic acu operācijas. Turklāt tādi speciālisti ļaus piemeklēt brilles vai arī lēcas acīm. Un optiķis, kurš nav mediķis. Viņš strādā jau ar pašu izrakstīto recepti, kuru saņēmāt no oftalmologa ārsta vai arī optometrista. Optiķis spēs izgatavot brilles pēc receptes, salabot rāmjus brillēm, kā arī izvēlēties brillēm materiālus. Pastāv vēl saistīta specialitāte: optometrists, kas ir arī optiķis. Šis ārsts var arī pārbaudīt acis, kā arī izgatavot piemērotas koriģējošās brilles.

Kā labāk uziet labu acu ārstu oftalmologu vai optometristu?

Kad būs vajadzīgs acu ārsts, pirmais, kas tieši ir jāizprot – vajadzīga ārstēšana vai parasta acu pārbaude. No tā izriet, kāds tieši okulists vajadzīgs – oftalmologs vai arī optometrists. Ja optometrists izkontrolēs acu redzi, bet jau oftalmologs acu ārsts jau veiks ārstēšanu. Ja jūtat, ka brilles kļuva diezgan vājas, var būt, ka tieši Jums varētu pietikt ar optiķi – optometristu, kurš varēs pārbaudīt redzi, kā arī uzreiz izgatavot brilles. Jebkurā izkārtojumā, gan oftalmologs, gan optometrists ir medicīniskā persona un tiem ir jābūt sertifikātiem, ko iespējams pārbaudīt. Nākamais būs iegūt atsauksmes jau par ārstu. Nenoliedzami, vienmēr būs ērti, ja iespējams digitāli pierakstīties tieši uz vizīti, kā arī mājas lapā uzreiz redzēt izmaksas šim pakalpojumam. Redze jau ir nozīmīga lieta, tāpēc tas būtu jāuztic tikai kvalificētam speciālistam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *