Solārie paneļi ir viena no populārākajām dabas enerģijas savākšanas sistēmām. Viena no opcijām ir saules enerģijas kolektori, kas uzstādīti uz mājokļa jumta vai zemes pagalmā. Saules bateriju uzkrāto enerģiju var lietot saimniecībā. To, cik lielā apjomā saules uzkrātā enerģija var tikt lietota mājsaimniecībā, nosaka uzkrātās enerģijas daudzums, kas, savukārt, ir atkarīgs no paneļu izmēriem un daudzuma. Sadales Tīkla pieslēgums ir vajadzīgs jebkuram īpašumam, kurā ir plānots izmantot saules enerģiju. Vislabākais ir tas, ka saules enerģijas uzkrāšanai nav nepieciešams konstanti saulains laiks, jo saules paneļu savu darbu veic arī mākoņainās un pat lietainās dienās. Aprēķina kalkulators nāks talka aptuveno izmaksu aprēķinam, kas ļaus noskaidrot saules enerģijas kolektor lietderību.
KĀ LIETOT SAULES SARAŽOTO ELEKTRĪBU?
Lieliski, ja saules paneļu uzstādīšanai te ir iespējams izmantot personīgos finanšu līdzekļus, taču, daudzi izvēlas banku kreditēšanas pakalpojumu paneļu uzstādīšanai. Pirms lēmuma pieņemšanas, katrs var izdarīt nelielus aprēķinus par to, kādas varētu būt aptuvenās uzstādīšanas izmaksas. Vidējais gada elektroenerģijas patēriņš, paneļu skaits, ko nepieciešams uzstādīt un vieta, kurā tiks ierīkoti paneļi, ir tie rādītāji, kas jāņem vērā aprēķinot uzstādīšanas izmaksas. Maldīgi uzskatīt, ka vairāk paneļu kā vajadzīgs ir labāk. Tie, kuri Latvijā ir uzstādījuši saules baterijas, iegūto enerģiju izmanto divējādi – uzreiz no sava tīkla vai izmanto NETO sistēmu, kur tiek atdota saražotā enerģija un pēcāk izmantota. Ja ņemam vērā aktuālās elektroenerģijas cenas, tad šāda veida investīcija sāks atmaksāties pēc 10 gadiem. Cenas par uzstādīšanu svārstās, bet vidēji no 6 – 10 tūkstošiem eiro.
KĀ NOTIEK PANEĻU IERĪKOŠANA?
Protams, visa veida sagatavošanas darbi un montāža, notiek iepriekš apskatot objektu un nosakot individuālus risinājumus. Projekts tiek izveidots pēc apskates. Ierīkošanas process nav ilgs – vienu vai divas dienas, savukārt, visu dokumentu savākšana gan ir laikietilpīgāks process. Projektam nepieciešama saskaņošana būvvaldē, pretējā gadījumā tā tiek uzskatīta par patvaļīgu būvniecību.