KOLAGĒNA FUNKCIJAS CILVĒKA ĶERMENĪ

Kolagēna loma mūsu ķermenī ir ļoti svarīga. Tas ir atrodams jebkuras dzīvas būtnes šūnas, īpaši daudz skrimšļos un kaulos. Kolagēna sintēze cilvēka ķermenī notiek nepārtraukti, taču pēc 30 gadu vecuma palēlinās un cilvēka ķermenis vajadzīgo daudzumu ņem no uzkrātajām rezervēm, tādēļ kolagēna papildus uzņemšana ir svarīga tieši pēc 30 gadu sasniegšanas.

Kolagēns ir nopērkams kā uztura bagātinātājs, tas pavisam noteikti neaizstāj ikdienas, pilnvērtīgās maltītes, kas, starp citu, arī ir lielisks kolagēna uzņemšanas veids.

VAI KOLAGĒNS ATTIECAS TIKAI UZ ĀRĒJĀ IZSKATA UZLABOŠANU?

Proteīni ir viena no svarīgākajām sastāvdaļām jebkuras dzīvas radības organismā(vairāk skatīt te – https://kolagens.lv/pages/atteikuma-tiesibas). Arī kolagēns ir viens no proteīniem, kas ne tikai rūpējas par skaistiem matiem un elastīgu ādu, bet arī atbild par pilnvērtīgu organisma funkcionēšanu visa mūža garumā. Kolagēns sastāda 35% no visiem cilvēka ķermenī esošajiem proteīnu veidiem, kas veido cilvēka ķermeni tieši tādu, kādu redzam to spogulī. Tā ir saistviela un nodrošina pareizu muskuļu, skrimšļu un locītavu elastību, matu, nagu un kaulu stiprumu un ir pamatā visiem bioķīmiskajiem procesiem cilvēka ķermenī. Organismā kopumā ir 28 dažādi kolagēnu tipi, kas atrodas atsevišķās ķermeņa daļās un atbild par šūnu pareizu attīstību un funkcionēšanu. Radzenē un dažādos iekšējos orgānos varam sastapt pirmās pakāpes kolagēnu. Savukārt otrā tipa kolagēnu varam atrast skrimšļos, bet 3.tipu, piemēram, asinsvadu sieniņās. Kolagēns aktīvi ķermenī tiek ražots līdz 25 gadu vecumam, taču pēc tam, ražošanas tempi mazinās un organisms pārtiek no uzkrātajām rezervēm, kas agri vai vēlu izsīkst un tiek saražots mazāk kā nepieciešams patērēšanai. Tādēļ arī kolagēna papildus uzņemšana ar uztura bagātinātājiem ir ieteicama tieši pēc 25 gadu vecuma.

KĀ KOLAGĒNU PAPILDUS UZŅEMT AR PĀRTIKU?

Kolagēns tiek ražots ne tikai cilvēka, bet arī dzīvnieku ķermeņos un dažos augos. Kolagēna pulvera sastāvā parasti ir atrodams kolagēns, no dzīvnieku un zivju organismiem, taču, vislabāk kolagēnu uzņemt tieši no liellopa. Līdzīgi kā cilvēku organismos, arī dzīvnieku kolagēns ir atrodams subproduktos, kaulos, skrimšļos, kas komplektā jāuzņem ar OMEGA 3 taukskābēm un papildus C vitamīnu. Kolagēns ir atrodams arī ikdienas pārtikas produktos, ko var viegli pagatavot vai atrast veikalos, tostarp, arī dažādās piedevās un pat kakao.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *