KĀDI LOĢISTIKAS PAKALPOJUMI IR PIEEJAMI?

Imports un eksports bija, ir un būs viena no būtiskākajām ekonomikas sastāvdaļām, tālab loģistikas pakalpojumi ir bijuši aktuāli visos laikos jau gadu simtiem ilgi. Daudzi no mums nemaz neiedomājas par to, ka veikala plauktos atrodamās preces, ir dažāda veida loģistikas procesu gala rezultāts. Loģistika ir viss – sākot no brīža, kad prece pamet noliktavu, līdz mirklim, kad tā sasniedz adresātu. Šo darbiņu parasti veic loģistikas eksperti ražotnēs vai atsevišķi nolīgtas personas no loģistikas servisu sniegšanas firmām. Pašsaprotami liekas tas, ka loģistikas uzņēmumi nodrošina dažāda tipa saistītos pakalpojumus. Līdzās starptautiskajiem kravu pārvadājumiem, populāri ir jūras kravas pārvadājumi Latvijā, noliktavu pakalpojumi, konteineru pārvadājumi, un pat kravas taksometrs. Saprotams, ka loģistikas pakalpojumi tiek piedāvāti arī pa jūras un gaisa ceļiem, arī pārvadājumi ar dzelzceļu.

KĀ IESPĒJAMS TRANSPORTĒT SPECIFISKU KRAVU?

Katrs klients un tā vajadzības tiek vērtētas atsevišķi, lai ir iespējams nodrošināt piemērotāko un drošāko pārvadājumu veidu, balstoties gan uz galamērķi, gan kravas specifiku. Loģistikas pakalpojumi sevī ietver arī kravu apdrošināšanu un muitas brokeru servisu. Arī negabarīta kravas transportēšana nesagādā nekāda veida problēmas. Neatkarīgi no tā, vai krava tiek pārvadāta ar kravas auto, avio, dzelzceļu vai kuģi vai ar velosipēdu – visam procesam ir jābūt pārdomātam un kvalitatīvam, lai klienti, pēc lieliska servisa saņemšanas būtu gatavi turpināt sadarbību arī nākotnē.

KRAVU PĀRVADĀŠANAS VEIDI LATVIJĀ UN PASAULĒ.

Ar ko tad īsti atšķiras kravu transportēšanas veidi? Jau noskaidrojām to, ka katrs kravas tips var būt pārvadājams dažādos veidos, par ļoti specifiskos un īpaši pielāgotos. Auto kravu pārvadājumi ir izplatītākais kravu pārvadājumu veids ne tikai Eiropā, bet arī citur pasaulē. Ar auto var transportēt praktiski jebkāda tipa kravas. Pārvadāšanai ir iespējams izmantot atšķirīga veida transportu un to adaptēt kravas veidam. Lieli kravas auto nav vienīgie auto transporta veidi, kas tiek izmantoti pārvadāšanai, jo kravas iespējams pārvadāt arī uz atklātām platformām, negabarīta kravu platformām, refrižeratora piekabēm, tenta puspiekabēm un tā šo sarakstu varētu turpināt vēl ilgi. Ja nepieciešams pārvadāt īpaši dārgu un sensitīvu kravas veidu, tad vislabākais risinājums būs avio kravu pārvadājumi, jo tie tiek uzskatīti par ātrāko un drošāko veidu kravu pārvadāšanai. Šāda tipa kravas pārvadājumi notiek ne vien ar kravas lidmašīnām, bet arī pasažieru, jo teju katra pasažieru lidmašīna ir paredzēta arī kravu pārvadājumiem. Dzelzceļa pārvadājumi visā pasaulē kļūst ar vien pieprasītāki, tādēļ tiek piedāvāti dažādi risinājumi, kā kravu nogādāt galamērķī arī šādā veidā. Pārvadāšanai tiek izmantoti segtie vagoni, pusvagoni, platformas, cisternas un hopervagoni. Savukārt jūras ceļi, kravu pārvadāšanai, tiek izmantoti jau gadu simtiem ilgi, un skaidrs, ka laikam ritot, šis ir kļuvis arī par mūsdienās, vienu no pieprasītākajiem veidiem kravas transprtēšanai uz salīdzinoši tālu galamērķi. ASV, Singapūra un Filipīnas ir tikai neliela daļa no ostām, uz kurām tiek nodrošināti kravu pārvadājumi ar kravas kuģiem. Transportēšana pa jūras ceļiem arī ir vislabākais risinājums nestandarta kravām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *