Ir jāizvēlas durvis mājai – atlases kritēriji

Kad tieši pienāk brīdis izvēlēties jaunas durvis mājai vai dzīvoklim, mēs nonākam aizraujoša, bet tajā pat brīdī grūta ceļa sākumā. Mūsdienās, kad tieši izvēles iespējas ir tik milzīgas, grūti nesamulst no piedāvājuma. Būtiski atzīmēt, ka iekšdurvis vai ārdurvis jau ir ne tikai ieeja miteklī vai arī kādā istabā, tās ir arī dizaina elements, kā arī tajā pat laikā drošības garants. Tādēļ ir nozīmīgi saprast, kam tieši pievērst uzmanību un kā tieši atrast labākās iekšdurvis vai ārdurvis, kuras atbilstu tieši Jūsu vēlmēm. Šajā rakstā pētīsim pamata nianses, kuras varētu ietekmēt izvēli, un sniegsim lietderīgus ieteikumus, kā sekmīgi izvēlēties durvis un arī furnitūru.

Koka, metāla, stikla vai PVC durvis mājai – kādam tad būs augstāka siltuma noturība?

Pirmkārt, būtu jāizlemj, no kāda materiāla piemeklēt iekšdurvis un vēl svarīgāk ārdurvis. Katram ražošanas materiālam ir plusi un mīnusi, tādēļ ir svarīgi padomāt jau par to, kas tieši Jums vislabāk atbilstu.

Koka durvis – siltums un mājīgums. Tās piešķirs mājoklim siltumu un estētiski skaistu izskatu. Taču koks ir regulāri jākopj, lai izvairītos no bojājumiem un krāsas izbalēšanas. Īpaši tas attiecas uz ārdurvīm, jo visu laiku durvis ietekmē ārējie faktori.
Metāla durvis – izturība un drošība. Metāla durvis aizsargā pret ielaušanos un laikapstākļu ietekmes. Tomēr tās var šķist aukstas, pie tam tādas durvis ir labi jākopj, lai novērstu korozijas riskus. Visbiežāk no metāla tiek izvēlētas tieši ārdurvis mājām un dzīvokļiem.
PVC durvis – šīs durvis ir vieglas un tās ir viegli kopt. Tās būs izturīgas pret mitruma ietekmi un arī laikapstākļiem, taču PVC durvis ārēji izskatās pārlieku parastas salīdzinājumā ar citiem materiāliem. Tāpēc bieži vien tās tiek apvienotas ar stiklu, padarot koptēlu vieglāku.
Durvis no stikla – parasti stikla iekšdurvis ir stilīgs un moderns variants. Taču tādas durvis var viegli sasist un arī tās būs labi jākopj.

Durvju furnitūra – kā var piemeklēt?

Durvju furnitūra jau ir ne tikai praktiska, bet arī estētiska detaļa, tāpēc, meklējot durvju furnitūru, ir tiešām svarīgi ievērot dažādus faktorus. Durvju furnitūra galvenokārt tiek domāta praktiskumam. Pirms veikt izvēli, ir jāizprot, kāda veida durvīm tā ir paredzēta – ārdurvīm vai iekšdurvīm. Gadījumā ja vēlaties, lai durvis veras vaļā un arī aizveras klusi, vērsiet īpašu uzmanību eņģēm.

Protams, ne mazāk svarīgs elements ir slēdzeņu mehānisms, tā kā drošība vienmēr ir viens no svarīgākajiem aspektiem, ko ņemt vērā, kad skatās furnitūru durvīm. Mūsdienīgas drošības tehnoloģijas, kā piemēram, digitālās slēdzenes, var piedāvāt papildu drošības līmeni. Protams, durvju furnitūra ne tikai kalpo kā funkcionāls elements, bet tā arī uzlabo telpas vizuālo izskatu. Pirms tam kā izvēlēties, apdomājiet to, kāda būs furnitūras stilistika un vai tā atbildīs Jūsu interjeram.

Esam izpētījuši populārākos durvju ražošanas materiālus un arī aspektus, kam vērst savu uzmanību, izvēloties durvju furnitūru. Tagad var iet uz veikalu, lai veiktu izvēli. Protams, vislabāk ir griezties drošā vietā, kur durvis atbilst visām prasībām un tiek nodrošināta kvalitatīva furnitūra durvīm. Taču kā sameklēt šādu vietu? Apskatiet atsauksmes un izpētiet piedāvājumu. Mūsu valstī tiešām ir profesionāļi, kas strādā šajā tirgū daudzus gadus un, kas piedāvā arī uzstādīt durvis. Iekšdurvis un ārdurvis, durvju furnitūra un uzstādīšana – visu var saņemt vienuviet. Un vienmēr uzprasiet padomu, tā kā tādējādi varēsiet pieņemt lēmumu, ko tiešām nenāksies nožēlot!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *