Ikvienam tīk baudīt vēju matos, kad kājās ir skrituļslidas!

Parasti ar terminu “skrituļslidas” cilvēki iedomājas tikai botas ar riteņiem. Taču tie sportisti, kuri pielieto skrituļslidas profesionāli, labi saprot, ka eksistē ļoti daudz to variāciju. Turklāt nav nozīmīgi, kas Jūs interesē – skrituļslidas vīriešiem vai sievietēm, vai varbūt skrituļslidas bērniem, tās ir un arī paliks ātrākais un manevrētākais veids, kā var pārvietoties pa ceļiem. Paša veida izvēle tomēr ir atkarīga no Jūsu braukšanas stila: vai, piemēram, pastāv vēlme tikai izbraukt pa tuvāko parku un promenādi izklaides pēc, vai jau vairāk vilina ātrums, ko tās var dot!

Skrituļslidas un to dažādība

Skrituļslidas iespējams sagrupēt vairakos galvenajos tipos. Piemēram, skrituļslidas sievietēm vai vīriešiem un skrituļslidas bērniem. Šīs grupas jau standartā tiek sadalītas apakštipos, kur grupēšana notiek pēc braukšanas stila: fitnesa, slaloma/friskate, triku, neceļu braucošās un domātas ātrām sacensībām. Katrai grupai domātas sava veida skrituļslidas. Fitnesa skrituļslidas sievietēm, ir arī vīriešiem domātās, tomēr ir nedaudz līdzīgas skriešanas skrituļslidām. Tās domātas braukšanai pa gludu ceļu un ērtas izmantošanā. Triku skrituļslidas ir diezgan sarežģītas ar savu konstrukciju un ar tām var braukt gan parkā, gan pilsētā, turklāt tām jāiztur liela slodze. Cieti izturīgi zābaki kā arī neliela diametra riteņi ļauj īstenot neskaitāmus trikus. Bez ceļa skrituļslidas ir savādāka tipa variants, kas tika izveidots, lai var braukt gandrīz pa jebkāda tipa virsmu. Tas ir riteņu dēļ, kuri izgatavoti ne no poliuretāna, bet gan no gumijas un ir pilni ar gaisu. Balstoties uz minēto, var pamanīt, cik dažādas ir skrituļslidas, bet, ir ļoti labi, ja izgatavotājs piedāvā slidas dažādiem mērķiem, kā piemēram, rollerblade skrituļslidas, kur var atrast daudz dažādu variāciju.

Kam tad vērst savu uzmanību, laikā kad tiek izraudzītas skrituļslidas?

Tad, kad tiek apmeklēts skrituļslidu veikals, ir jāizprot uz ko tieši skatīties, meklējot skrituļslidas. Galvenais, kas jāievēro, ka tām vajag stingri aptvert kāju. Droši var iegādāties nedaudz lielāka izmēra skrituļslidas, ja starpība nepārsniedz puscentimetru. Šis variants ir labs, ja būs meklētas bērnu skrituļslidas vai varbūt cilvēkiem ar tieksmi uz kāju pietūkumu. Ja divi dažādi izmēri Jums šķiet vienādi ērti, jāizvēlās to, kas ir mazāks. Tomēr, lai būt drošiem par to, kad izmērs tomēr ir īstais, staigājiet vai brauciet 15 – 30 minūtes. Tik ilgā laikā pēda aprod ar zābaku un Jums var būt iespējams precīzi novērtēt, kā Jūtas kāja. Jūsu komforts ir pamata izvēles kritērijs. Pirms pirkšanas pārliecinieties, kad Jūsu pēdai ir ērti. Jo pat mazs diskomforts mērījuma laikā pēc tam pārvērtīsies sāpēs. Gadījumā ja Jums ir neērti, pamēģiniet cita izgatavotāja skrituļslidas, piemēram, rollerblade skrituļslidas. Jo atšķirīgiem zīmoliem jau ir atšķirīga iekšzābaka struktūra, un jau ir būtiski uziet ertākās slidas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *