Topogrāfija – kad un kam tā nepieciešama?

Kas tad ir ģeodēzija un tās nozares? Tieši ar doto terminu mēs saskaramies vienīgi tad, kad mums ir vajadzīgs pasūtīt kādus zemes mērīšanas darbus. Ģeodēzija ir tik liela zinātnes nozare, kura izmantojot metodes ko pielieto mērniecība, analizē zemes formas un identificē tās lielumu. Turklāt tā zinātne sadalās daudzās citās nozarēs, piem., topogrāfija, ko bieži vien vienkārši sauc – mērniecība. Šīs nozares ir vajadzīgas, priekš tam, lai apjaustu zemes robežas un arī valsts lielumu. Droši vien atceraties no ģeogrāfijas tādu lietu, piemēram, kā topogrāfiskais plāns vai robežu plāns, viss kopumā ļauj izprast robežas un lielumus.

Uzzini vairāk – https://www.geodezists.lv/pakalpojumi/zemes-iericiba/

Topogrāfija vai ģeodēzija, kaut kas vēl ir?

Interesanti, bet ģeodēzija tiešām ir ļoti pieprasīta nozare, kuras pakalpojumi ir pieprasīti dažādās tautsaimniecības jomās. Celtniecībā mērniecība ir nepieciešama, priekš tam, lai kontrolēt celtniecības procesu un būvju precizitāti. Mērnieks ir vajadzīgs zemes pārvaldībā, tā kā zemes kadastrs nemaz nevar iztikt bez objektu atrašanās vietas un lieluma noteikšanas, lietojot profesionālus instrumentus, tādējādi nevar būt īstenota kadastrālā uzmērīšana. Savukārt meliorācijas kadastrs ģeodēziju izmanto, priekš tam, lai noteiktu valsts un pašvaldību robežu atrašanās vietas, zonas ar īpašiem nosacījumiem, piem., ūdensnotekas. Ģeodēzija kartogrāfijā ir atkarīga no topogrāfiskiem apsekojumiem, priekš tam, lai tiktu sagatavots precīzs topogrāfiskais plāns vai kartes. Tiek veikts arī ģeodēziskais un kartogrāfiskais darbs, lai nodrošinātu valsts aizsardzību un drošību. Topogrāfija, ģeodēzija kā arī navigācijas sistēma jau ir svarīgas jomas priekš valsts bruņotiem spēkiem.

Mūsdienīgs Latvijas mērnieks – ko tieši veic vai kur tādu var uziet?

Vajadzīgs veikt būvdarbus, tāpēc būs vajadzīgi detalizēti plānojumi un zemes ierīcības projekti? Ir jāsameklē tāds Latvijas mērnieks, kurš piedāvā cilvēkiem pilna spektra profesionālu palīdzību un arī pats ir profesionālis, tā kā mērniecība jeb topogrāfija ir tieša zinātne, kura pieprasa lielu uzmanību. Varbūt ir vajadzīgs atjaunots robežu plāns, ko pieprasa zemes kadastrs, šajā gadījumā arī vajadzīgs mērnieks. Lāzerskenēšana un 3d skenēšana ļauj pat skenēt objektus, ko ir jārestaurē. Kad klients atnāk pie secinājuma, ka viņam vajadzīga topogrāfija cena tai nebūs īpaši maza, tas ir arī tāpēc, ka Latvijas mērnieks īsteno lielu apjomu kvalificēta darba. Kaut gan vēlams salīdzināt vairākas kompānijas, mēģinot atrast labāko variantu. Un protams, ka vērtīgs Latvijas mērnieks jau ir profesionālis ar daudzu gadu pieredzi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *