KUR MEKLĒT DARBU ONLINE?

Šodien par darba vakanču un darba meklētāju trūkumu nevarētu sūdzēties neviena puse. Darba rokas allaž ir nepieciešamas un arī nav maz tādu cilvēku, kuri meklē darba iespējas gan, lai strādātu papildus jau esošajam arodam, lai nedaudz piepelnītos brīvdienās vai arī pat pilnīgi krasi mainītu savu nodarbošanās profilu vai pilnveidotu jau esošās prasmes. Darba sludinājumi , gan darba piedāvājumi ir atrodami gan soc tīklos, gan īpaši izveidotās darba sludinājumu vietnēs internetā. Vienlīdz liels pieprasījums ir arī darba sludinājumiem, kas saistīti ar darbu ārzemēs. Gan darba devēji pie mums Latvijā, gan arī ārzemēs, par obligātu prasību var uzrādīt motivācijas vēstules iesniegšanu kopā ar savu CV. Korekti un prasībām atbilstoši iesniegtie dokumenti ir pirmais rādītājs tam, ka darba meklētājs tiešām ir ieinteresēts piedāvātajam darbam un arī darba devējam tas sniedz pirmo iespaidu par potenciālo darbinieku.

KĀDĒĻ JĀIESNIEDZ CV UN MOTIVĀCIJAS VĒSTULE?
Pirmais, kas jāzina darba meklētājam ir sava CV pareiza noformēšana. Neatkarīgi no tā vai vajadzīgs darbs Ogrē, Valmierā vai Talsos, katram interesentam ir iespējams ērti izveidot savu CV online. CV sevī ietver informāciju par nozīmīgākajiem ar konkrēto vakanci saistītājiem datiem un potenciālā darbinieka pieredzi. CV paraugs ir atrodams dažādās interneta vietnēs, un, lai arī nav noteikts un akmenī kalts formatējums šī dokumenta izstrādei, svarīgi, lai tas ir viegli pārskatāms un informatīvs, kas ietver pietiekoši daudz, taču ne liekas informācijas par darba meklētāju. Piemēram, darba devējam nebūs saistoši uzzināt absolvētā bērnudārza nosaukumu, taču būs interesanti uzzināt informāciju, kas saistīta ar piedāvāto darbu. Līdzīgi ir ar motivācijas vēstuli. Motivācijas vēstules paraugs arī ir atrodams online, lai būtu vieglāk izprast, kādu informāciju ir nepieciešams tajā ietvert. Motivācijas vēstule, lai arī šķiet lieks un maznozīmīgs CV papildinājums, darba devējam ir būtiska, jo rada labu iespaidu par potenciālo darbinieku, kurš ir gatavs sadarboties.

Darba piedāvājumi ir, bija un būs aktuāli visos laikos, tālab, attīstoties tehnoloģijām un arī citām izdevībām sasniegt plašāku cilvēku loku, ir iespējams ne vien izvietot darba sludinājumus nodarbinātības aģentūrās, bet arī globālajā tīmeklī, mājas lapās, sludinājumu portālos un, protams, sociālajos tīklos. Ja darbs ir nepieciešams steidzami, iesakām apsvērt iespēju par darba meklējumiem blakus pilsētās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *