Kolagēns un tā ietekme uz cilvēka organismu

Uztura bagātinātājs – kolagēns pēc raksturīpašībām ir viens no izplatītākājiem kā arī unikālākajiem proteīniem. Tas tomēr ir sava veida “līmlente”, kura satur Jūsu ķermeni neskartu, stirpinot muskuļus un audus, orgānus. Neaizvietojama cīpslu, saišu, locītavu, kā arī kaulu sastāvdaļa, kas nodrošina darbību, un samazina šo organisma daļu sabrukšanu. Kopā ar pašu elastīnu, kurš sastopams arī saistaudos, kolagēns nodrošina elastību audos. Viennozīmīgi tas veicina vissvarīgāko funkciju, pateicoties kurai šis proteīns tiek iekļauts vairākās procedūrās, priekš tam, lai uzturētu ādas jaunību, tvirtumu, mitrumu tajā un skaistumu. Kolagēna ražošana samazinās līdz ar vecumu. Jo vairāk nobriedis kļūst cilvēks, jo mazāks olbaltumvielu daudzums tiek sintezēts organismā. Šī iemesla dēļ uztura bagātinātāji, it sevišķi kolagēna lietošana, pārvēršas tieši par ikdienas sastāvdaļu.

Priekš kam tieši uztura bagātinātāju – kolagēnu lietot?

Visizplatītākie kolagēna veidi mūsu ķermenī, saskaņā ar zinatnieku redzējumu, ir pirmais, otrais, trešais, ceturtais, piektais un desmitais. 1. tips jau ir atrodams 90% audos. Šis tips atrodas dermā un ir uzskatīts jau par pamata kaulu organiskā sastāva sastāvdaļu. I tipa dabiskais kolagēns palīdz veidot muskuļu, cīpslu un skeleta saites un arī organisma iekšējos orgānus. II tips – šķiedrains. Uziets locītavās, acs radzenē. 3. tips ir zarnu, muskuļu kā arī asinsvados. IV tipa kolagēns veido šūnu membrānas, kas balsta audu šūnu struktūru, piektais tips ir uz matu šūnu kā arī placentas virsmas, taču desmitais tips veicina kaulu atjaunošanos, augšanu, locītavu attīstību ka arī pārveidošanu. Uztura bagātinātāji visbiežāk satur dzīvnieku vides kā arī jūras iemītnieku kolagēnu. Liellopu kolagens parasti atrodams II un II tipā. Viennozīmīgi šis ir un būs piesātināts ar glicīnu un arī prolīnu, turklāt šī veida kolagēns kauliem ir ideālais virtuves dizains. Zivju kolagēns (I, II, III tips) viegli uzsūcas un nodrošina gremošanu. Viennozīmīgi tas būs efektīvākais proteīns, kas veicina palīdzību ķermeņa iekšējiem orgāniem, asins vadiem, kauliem, locītavām kā arī dermai. Tāpēc, ja tiek izvēlēts kolagēns matiem, nagiem vai kolagēns kauliem, šajā gadījumā tas ir no jūras produktiem.

Uztura bagātinātājs – kolagēns un arī tā pārdevējs – izlases kritēriji

Brīdī, kad tomēr ir vajadzīgs kolagēns, pirkt to iespējams ne tikai aptiekā, bet arī interneta veikalā. Kaut gan centieties noskaidrot vairāk konkrēti par pārdevēju un tā imidžu, tā kā uztura bagātinātāji jau ir jāuzņem iekšķīgi. Saprotiet priekš sevis, kāds tieši būtu vajadzīgs variants – kolagēns ādai, matiem vai arī kolagēns kauliem, muskuļiem. Protams, pirms sūtīt būs vajadzīgs precizēt, kāda tieši ir kolagēna lietošana. Ir dzeramais kolagēns, kas jau ir sagatavots. Viennozīmīgi šis būtu bioloģiski pieejams un piemērots arī tiem, kas cieš no gastrīta. To ir ērti uzņemt, un vēl tāda lieta nebūs pašam jāgatavo – viena pudele satur dienas devu 5 g. Tiek plaši pielietots kolagēna pulveris, kas ir viegli sagremojams. Taču, ja pulveri pērkat ne pakas veidā, šajā gadījumā dzēriens būs jāsagatavo saviem spēkiem, šis process ceļojot nav ērti. Kapsulas un tabletes jau ir visērtākais izmantošanas veids, ko tieši var paņemt uz darbu vai ceļojumā. Un protams, ja būs meklēts kolagēns atsauksmes būs tā lieta, ko tieši ir jāapskata vispirms, tā Jūs atradīsiet vispiemērotāko opciju priekš sevis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *