Grīdas ieklāšana un materiālu atrašana

Jebkuras mājas, dzīvokļa vai biroja telpas interjera pamatu pamatā jau ir modernas grīdas. Šodien pastāv tik ļoti daudzi grīdas segumi, ko varētu izvēlēties tieši Jūsu mājas noformējumam. Kāds labak izvēlās, ko ierastu un lētu grīdas segumu, kāds ir, piem., linolejs, lamināts, kovrolīns vai arī flīzes. Savukārt, vēl citiem vairāk patīk grīdas segumi, kuri ir jaunāki un dārgāki, piem., ielietās grīdas, marmoleum vai arī jebkura veida parkets. Protams, tad, kad jau tiek izvēlēts grīdas segums, būs jāizprot, kurā istabā šis būs uzklāts, jo konkrētiem izejmateriāliem būs savādākas īpašības. Ja tiek skatīti, grīdas segumi guļamistabā un priekšnamā visbiežāk būs atlasīti dažādi, jo priekšnams tiek daudz biežak izmantots nekā Jūsu guļamistaba.

Kas tieši ietekmē lamināta vai parketa izmaksas?

Mūsdienīgi grīdas segumi šodien ir lielā variācijā, taču visbiežāk izvēle jau ir starp flīzēm, parketu un laminata grīdlīstēm. Par flīzēm ir skaidrs, taču kādā veidā saprast, kas ir labākais variants – laminats vai jau parkets? Jo var likties, ka šie segumi tomēr ir tiešām līdzīgi. Lamināts izceļas ar daudzām priekšrocībām, kā galvenās ir pieejamā lamināta cena un vēl lamināta ieklāšana. Visiem ir zināms, ka gan lamināta ieklāšana, gan demontēšana ir tik vienkārša, ka to var paveikt pašiem. Šī veida grīdas dēļi neizdeg saulē un to virsma jau ir nealerģiska, antistatistiska un pie tam nekaitē veselībai. Šodien pieejamais lamināts izceļas ar ekoloģiskiem materiāliem, bet to izgatavojot ir ekonomēti dabas resursi. Kā lielākais lamināta grīdlīstes mīnus jau būs tas moments, kad viņu nav iespējams atjaunot. Jebkuram no mums ir skaidrs, ka pats lamināts izberžas laikam ejot, kā rezultātā tas ir jāmaina. Visizturīgākais lamināts pēc klases ir 33, kas var kalpot pat līdz divdesmit gadiem, bet patlaban biežāk ir uzstādīts 32 klases lamināts.

Parkets izceļas ar sekojošām īpašībām – ugunsizturība un karstumizturība, skaņas izolācija, izturība, higiēniskums, izmantošanas drošība. Parketa grīdas dēļi ir ražoti no dabīga koka, kas ir tas, kas padara tā cenu tik augstu, no šī arī radās stereotips, ka parketa cena ir pārāk augsta, lai to pirktu. Taču jau ir arī demokrātiskāks variants un tas ir trīsslāņu parkets. Pamatā ir trīs parketa tipi – masīvais, divslāņu un trīsslāņu parkets, visaugstākā parketa cena ir masīvajam veidam. Bez tā ir obligāti jāpievērš vērība tam, vai tiešām parkets un tā forma ir nevainojama. Tomēr, lai pārliecinātos par grīdlīstes ģeometriju, tā ir jāsaliek. Šeit nedrīkst būt spraugas. Parasti, kad tiek izvēlēts parkets, pircējs izmanto mitruma mērītāju, turklāt mitruma koeficients labākaja gadījuma ir 9 % robežās.

Brīdī, kad būs izvēlēts labākais parketa centrs, izlasiet rekomendācijas un tikai tad komunicējiet ar pārdevējiem. Diezgan bieži tur tiek pārdots arī lamināts, taču vērsiet uzmanību, kad parasti lamināts akcija uz kuru ir, visbiežāk ir 32 klases. Izjautājiet visu par ieklāšanas tehnoloģiju, taču attiecībā uz parketu, uzticiet to lietu profesionālim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *