Acu ārsts Rīgā un, protams, visur Latvijā

Acu ārsts jau ir viens no tiem speciālistiem, kas jau tiešām būtu jāapmeklē vismaz reizi gadā. Īstenībā bērniem, kā piemēram, acu ārsts tiešām ir nepieciešams, turklāt dažās skolās ārsts var arī atbraukt uz pašu izglītības iestādi. Mēs, bez šaubām, gribam, lai mūsu acis izmeklētu speciālists, kas spēs pamanīt pat mazāko problēmu. Ikgadēja redzes pārbaude ļauj atrast novirzes to sākuma stadijā, tādējādi jau var izbēgt no veselības problēmām. Kā tieši atrast speciālistu, kā arī uz ko vērst savu uzmanību, centīsimies uzzināt tālāk.

Optometrists, oftalmologs, okulists un kā tad tie atšķiras?

Nepieciešama acu pārbaude un vajadzīgs acu ārsts, bet nav skaidrs kāds tieši būs īstais? Tagad klīnikā visbiežāk iespējams sastapt terminu oftalmologs vai optometrists, taču vai tiešām tas ir viens un tas pats? Šāda veida okulisti īsteno acu pārbaudi un tiem vienmēr būs ārstniecības personas kvalifikācijas sertifikāts, taču atšķirības arī ir. Optometrists skatās galvenās redzes funkcijas, viņš var konstatēt tālredzību un tuvredzību, acu sadarbību, taču, kad ir konstatēta kāda novirze, kur jau svarīga ārstēšana, šajā gadījumā klients tiks novirzīts jau pie acu ārsta. Tieši oftalmologs acu ārsts jau ir tas speciālists, kas veic detalizētu izmeklēšanu vai profilaksi. Visbiežāk šis ārsts var tikt dēvēts par okulistu. Kad pacientam ir vajadzīga ārstēšana un citas manipulācijas, attiecīgi kvalifikācijai oftalmologs veic medicīnisku vai arī ķirurgiska rakstura ārstēšanu. Savukārt, optiķis ir tas cilvēks, kurš izgatavo brilles jau pēc redzes ārsta receptes. Nenoliedzami, šodien ir izplatīta profesija optometrists, kas veic arī optiķa funkcijas, kas tad var veikt vienkāršotu redzes pārbaudi, kā arī izgatavot koriģējošās brilles.

Ko labāk izdarīt, ja nepieciešams atrast acu speciālistu Rīgā vai, piemēram, citviet mūsu valstī?

Pirms skatīt redzes speciālistu, sākumā būtu jāizprot – kas tad tieši būtu vajadzīgs vai tas būtu oftalmologs, vai arī optometrists. Kā jau tieši tas bija augstāk rakstīts, optometrista uzdevums tomēr ir redzes pārbaude, taču oftalmologa jau ārstēšanas process. Ņemot vērā to, ka šie abi speciālisti ir ārstnieciskās personas, tiem jāuzrādās publiskajā ārstu reģistrā. Protams ir ērti, ja ir iespēja digitāli pieteikties, ja nepieciešama acu pārbaude, nevis ilgstoši gaidīt, zvanot pa telefonu. Vienmēr izpētiet atsauksmes, ja tādas pastāv tieši par konkrēto speciālistu. Mūsdienās optometrists jau ir pat pieejams optikas salonos, kuros var uzreiz sūtīt arīdzen brilles.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *